IesakiTU meklē veidu, kā uzlabot iedzīvotāju un pašvaldības savstarpējo komunikāciju

Pastāstiet, kas ir projekts IesakiTU?

“IesakiTU” sekmēs iedzīvotāju un pašvaldības savstarpējo saziņu. Nav noslēpums, ka mūsdienās cilvēki arvien vairāk laika pavada viedierīcēs, un brīžos, kad nākas saskarties ar pilsētvides problēmu, rakstīt iesniegumu papīra formā šķiet sarežģīti un laikietilpīgi. Visbiežāk pilsētu un novadu iedzīvotājiem nav ne jausmas, kur un kā to izdarīt. Tādējādi pašvaldība neuzzina par problēmām, kas aktuālas iedzīvotājiem, savukārt iedzīvotājiem rodas sajūta, ka pašvaldībai ir vienalga.

Seko komanda IesakiTU jaunumiem Facebook lapā.

Kā nokļuvāt KInGS programmā?

Nokļūšana KInGS programmā ir vairāku nejaušu sakritību rezultāts. Pie mūsu projekta idejas nonācām You+ Jauniešu akadēmijā 2020. gada vasarā, kurā es (Agris) nokļuvu nejauši – pāris stundas pirms pasākuma sākuma mani uzrunāja paziņa, kura lūdza mani doties viņas vietā. Projekta ideja tik ļoti iepatikās, ka gribējām to attīstīt un pieteicāmies Kurzemes Biznesa inkubatora rīkotajam pasākumam “Uzlecošā biznesa haizivs”. Tur uzzinājām par KInGs iespējām un bija skaidrs, ka vēlamies piedalīties.

Kādi ir bijuši lielākie sasniegumi?

Komandas lesakiTu lielākais sasniegums bijis nonākt KInGS projektā, pateicoties kuram iegūtas jaunas prasmes un zināšanas, kas mums noteikti noderēs nākotnē. Esam attīstījuši kritisko domāšanu un sadarbošanos ar partneriem, kas, mūsuprāt, uzņēmējdarbībā ir viens no svarīgākajiem elementiem.

Kādas ir bijušas lielākās neveiksmes/vilšanās?

Neveiksmes? Mēs negribētu tās saukt par neveiksmēm. Drīzāk tās ir neplānotas pārmaiņas, kuras sākumā šķita kā neveiksmes, taču patiesībā nāca par labu mūsu projektam un aplikācijai, kuru izstrādājam. Protams, līdzīgi kā visiem citiem arī mūsu attīstību ir kavējuši Covid-19 ierobežojumi. Tāpat izaicinājums ir bijis sabalansēt laiku starp mācībām 12. klasē un projekta īstenošanu.

Kādai ir jābūt komandai?

Komandai ir jābūt vienotai un saliedētai. Katram no komandas biedriem ir jāspēj uzklausīt vienam otru. Mūsu komandā nozīme ir arī vienlīdzīgam darba sadalījumam un mums personīgi palīdz bieža savstarpējā komunikācija.

Ko Jūs sagaidāt no KInGS projekta?

No KInGS projekta mēs sagaidām jaunu pieredzi un kontaktus, kā arī  ar KInGS projektā vēlamies augt kā personības un īstenot ideju par aplikācijas/platformas izveidi, atvieglojot ikvienas pašvaldības iedzīvotāju ikdienu.

Kādi ir nākotnes plāni Iesaki TU komandai?

Šobrīd aktīvi strādājam pie platformas izveides. Nākotnē, kad platforma būs pabeigta, vēlamies pārdot to, vismaz piecām pašvaldībām. Ilgtermiņā vēlamies kļūt par vadošo iesniegumu iesniegšanas aplikāciju Latvijā, vēlāk arī Eiropā. Vēlamies ar savu pakalpojumu piesaistīt arvien vairāk klientus. Mūs nebiedē arī konkurence un esam gatavi sadarboties ar līdzīgu ideju autoriem, lai izveidotu iedzīvotāju un pašvaldībai savstarpējai saziņai iespējami noderīgāku rīku.

Publicēts