Biežāk uzdotie jautājumi

Kāda ir atšķirība starp inkubāciju un pirmsinkubāciju?


Būtiskākā atšķirība starp inkubācijas un pirmsinkubācijas procesu ir tā, ka ja inkubācijas pakalpojumus parasti saņem nupat vai nesen dibināti uzņēmumi, kuri ir gatavi uzsākt saimniecisko darbību ar mērķi gūt peļņu, tad pirmsinkubācija paredzēta jauno biznesa ideju autoriem, gan juridiskām, gan fiziskām personām, kuras vēl atrodas savas biznesa idejas attīstības sākumposmā un vēl tikai lemj, vai tā ir dzīvot spējīga ideja un vai tas ir tas ar ko idejas autors vēlas saistīt savu turpmāko ikdienu.


Vai Pirmsinkubatorā var iestāties jebkurš?


Pirmsinkubācijas pakalpojumus iespējams saņemt jebkurai Liepājas, Kuldīgas vai Saldus fiziskai vai juridiskai personai, neatkarīgi no tā vai idejas autora lolotais sapnis ir jau ar konkrētām aprisēm vai vēl tikai ideja savā sākuma posmā.

 

Kas man jādara lai iestātos Pirmsinkubatorā?


Lai uzsāktu darbošanos pirmsinkubatorā idejas autors pārrunā biznesa ideju ar Kurzemes Biznesa inkubatora pārstāvi par atbilstību pirmsinkubācijas procesam un piemērotākajiem atbalsta pasākumiem. 


Vai pēc pirmsinkubatora man jāstājas inkubatorā?


Nebūt nē, vienošanās, kas noslēgta starp ideju autoru un Kurzemes Biznesa inkubatoru neparedz pirmsinkubatorista iestāšanos inkubatorā, ja vien idejas autors pats nav gana nobriedis lai spertu šādu soli.


Vai Pirmsinkubatorā var iestāties kā fiziska persona?


Jā, lai iestātos Pirmsinkubatorā nav jābūt juridiskai persona, jeb SIA (visizplatītākā juridiskās personas forma) īpašniekam, Pirmsinkubators ir piemērots arī fiziskām personām.


Cik man tas izmaksā?


Neko! Pirmsinkubatora pakalpojumi Liepājas, Kuldīgas un Saldus iedzīvotājiem ir bez maksas. Ideju autoram jārēķinās tikai ar tām izmaksām, kas ir ārpus pirmsinkubācijas sniegtā atbalsta. Tas nozīmē, ka Pirmsinkubators nesedz izmaksas, kas saistītas ar  ārpakalpojumu sniedzēju pakalpojumiem, kā piemēram apmācības, prototipa izstrāde, ceļa izdevumi, iekārtu iegāde u.t.t.


Kādus atbalsta pakalpojumus pirmsinkubācijas procesā iespējams saņemt?


Iestājoties pirmsinkubatorā idejas autors var saņemt šādus bezmaksas atbalsta pakalpojumus:

 • vietu atvērtā tipa ofisā idejas realizēšanai;
 • biznesa plāna izstrādes konsultācijas;
 • mārketinga plāna izstrādes konsultācijas;
 • pārdošanas un mārketinga konsultācijas;
 • ideju ģenerēšana;
 • grāmatvedības konsultācijas;
 • juridiskās konsultācijas uzņēmuma dibināšanā;
 • klientu piesaistes konsultācijas;
 • sadarbības partneru piesaistes konsultācijas;
 • finansējuma piesaistes konsultācijas;
 • dalība Kurzemes Biznesa inkubatora rīkotajās apmācību programmās;
 • Mentoru piesaiste;
 • u.c.


Cik ilga ir pirmsinkubācijas programma?


Pēc iestāšanās Pirmsinkubatorā idejas autoram ir doti trīs mēneši, jeb apmēram 90 dienas savas idejas attīstīšanai.


Vai Kurzemes Biznesa inkubators pirmsinkubatoristiem nosaka kādu sasniedzamo mērķi?


Lai motivētu idejas autoru darboties, Kurzemes Biznesa inkubators ar idejas autoru vienojas par vienu līdz diviem sasniedzamajiem mērķiem uz kuru realizāciju topošais uzņēmējs trīs mēnešu laikā tiecas, lai spertu pirmo soli biznesa izveides virzienā.


Kur man griezties lai uzzināt vairāk par Pirmsinkubatoru?


Plašāku informāciju par pirmsinkubācijas pakalpojumiem iespējams saņemt sazinoties ar Kurzemes Biznesa inkubatoru pa tālruni: 634 287 47; 260 467 49 vai sūtot e-pastu uz info@kbi.lv 

 

Pirmsinkubators darbojas Kurzemes Biznesa inkubatora filiālēs Liepājā, Kuldīgā un Saldū.