Kurzemes Biznesa inkubators investē eHarv

Kurzemes Biznesa inkubators panācis vienošanos par privāto līdzekļu investēšanu Start Up uzņēmumā SIA eHarv, kas ražo riteņbraucējiem paredzētu mobilā tālruņa uzlādes iekārtu, tādējādi eHarv kļuvis par pirmo Start Up uzņēmumu, kurā Kurzemes Biznesa inkubators iesaistījies kā investors un partneris.

eHarv komandu veido Rīgas Tehniskās Universitātes studenti, kuru Start Up uzņēmums izstrādā riteņbraucējiem paredzētu mobilā tālruņa uzlādes iekārtu, kas darbojas pateicoties velosipēda riteņa rumbā iestrādātam ģeneratoram.

Plānots, ka uzlādes iekārtu būs iespējams iegādāties mazumtirdzniecībā par aptuveni 50 Euro vienībā, kā arī iekārtu būs iespējams ieraudzīt jau iestrādātu velosipēdos vēl to ražošanas gaitā. Šobrīd uzņēmuma izstrādāto prototipu testē lielākais Baltijas reģiona autotransporta un velotransporta nomas nodrošinātājs SIXT, tāpat uzsāktas sarunas ar Vācijas velosipēdu ražotāju un nomas pakalpojuma sniedzēju Nextbike, kā arī interesi par produktu izrādījuši arī vairāki citi velosipēdu ražotāji.

Kurzemes Biznesa inkubators kļūstot par eHarv investoru iesaistījies projektā kā partneris. Bez finansiālās palīdzības produkta trešās paaudzes izstrādei un pirmās ražošanas kārtas uzsākšanai iesaistoties arī ar zināšanām sadarbības partneru piesaistē Eiropā.

Tāpat Kurzemes Biznesa inkubators marta mēnesī izsludinātā projekta “Investīciju piesaiste biznesa idejas īstenošanai” ietvaros uzsācis sarunas ar trim citiem Kurzemes reģiona iesācējuzņēmumiem par privāto līdzekļu investēšanu šo uzņēmumu attīstībā. Šo projektu vidū ir koka rotaļlietas bērniem, medicīnas iekārta ar muguras problēmām sirgstošajiem un pončo tipa apģērba izstrāde sērfošanas un aktīvās atpūtas pie dabas cienītājiem.

Biznesa inkubatora vadītājs Intars Zēns min: “Nereti jaunajiem uzņēmējiem to perspektīvo ideju novešanai līdz veiksmīgam biznesam pietrūkst atsevišķu elementu – pirmajam solim nepieciešamais finansiālais grūdiens un izpratne kā konkrēto produktu realizēt tirgus apstākļos. Kurzemes Biznesa inkubators gadu gaitā uzkrāto pieredzi un zināšanas ir gatavs nodot tālāk ne tikai konsultatīvi, bet arī iesaistoties projektu tālākā attīstībā, kā partnerim, tajā skaitā ieguldot tik nepieciešamos finansiālos līdzekļus. Šobrīd esam ieguldījuši produktā, kas risina vairāku miljonu riteņbraucēju ikdienas rūpes, tā pat turpinām sarunas ar vairākiem citiem perspektīviem projektiem, kuru attīstībā redzam iespēju palīdzēt ne tikai finansiāli, bet arī ar uzkrāto pieredzi konkrētajā jomā”.

Jāpiemin, ka projektam “Investīciju piesaiste biznesa idejas īstenošanai”, kura ietvaros Kurzemes Biznesa inkubators izsludināja gatavību investēt līdz 7 000 Euro vienā biznesa projektā, saņemts ievērojams pieteikumu skaits. Kopumā – 29 projekti, sākot no augstajām tehnoloģijām un IT risinājumiem, beidzot ar porcelāna rotaslietu ražošanu un bērnu izklaides centru veidošanu.

Neskatoties, ka projekts “Investīciju piesaiste biznesa idejas īstenošanai” ir noslēdzies, Kurzemes Biznesa inkubators ir gatavs izskatīt arī citu jauno uzņēmēju projektus privātā finansējuma piesaistei.

Publicēts