Latvijas enerģijas jaunuzņēmumi aicināti piedalīties lielākajās nozares sacensībās Eiropā

Jau trešo gadu pēc kārtas InnoEnergy organizē lielākās enerģijas nozares jaunuzņēmumu sacensības Eiropā – PowerUp!, kas apvieno dalībniekus no Centrāleiropas, Austrumeiropas, Baltijas un Vidusjūras valstīm. Projektu pieteikumus konkursam var iesniegt līdz šī gada 11. septembrim.

Sacensības sniedz lielisku iespēju Eiropas inovātoriem īstenot savus projektus, kļūt redzamiem starptautiskajā tirgū, kā arī piekļūt riska kapitāla investīcijām 150 000 eiro apmērā. Šī gada dalībnieki sacentīsies par naudas balvām un prestižo InnoEnergy Highway akselatoru, kas pārvērš idejas un projektus realitātē. Šī iniciatīva jaunajiem uzņēmējiem sniedz piekļuvi zināšanām un atbalsta tos tādos nozīmīgos posmos kā produkta attīstība un aizsardzība, tirgus pieeja, komandas veidošana un riska kapitāla finansējuma piesaiste. Tāpat dalība akselatorā sniedz pastāvīgu pieeju 150 lielākajiem nozares partneriem, atvieglojot  un paātrinot piekļuvi starptautiskajam tirgum.
“Ar šīs iniciatīvas palīdzību vēlamies veicināt un atbalstīt inovāciju enerģijas sektorā. Mūsu mērķis ir būt blakus jaunajam inovātoram visos projekta attīstības posmos, sākot jau no idejas izstrādes līdz pat gala rezultāta nodošanai patērētājiem. Pateicoties mūsu sadarbības partneru tīklam, mēs varam palīdzēt atrast īstos cilvēkus projekta veiksmīgai realizācijai, savedot kopā absolventus un darba devējus, izgudrotājus un nozares speciālistus, kā arī pētniekus un uzņēmējus,” norāda InnoEnergy pārstāvis Latvijā Viesturs Zeps.
Samazinātas apkures izmaksas, pateicoties saules enerģijai, siltuma sūknim un patentētam siltummainim, vai zemāks kopējais enerģijas patēriņš, kas panākams ar dzesēšanas ierīču palīdzību – šie ir tikai daži no projektiem, kas pagājušajā gadā uzvarēja InnoEnergy rīkotajā PowerUp! konkursā.
“PowerUp! sacensības jau trešo gadu aicina iesniegt idejas, kas pateicoties šai platformai beidzot var tikt pamanītas un realizētas. Tas ir nozīmīgs ieguldījums inovāciju attīstībā ilgtspējīgās enerģijas sektorā Baltijā. Uzvarējušie projekti un citas prezentētās idejas sniegs ievērojamu ieguldījumu  Eiropas dabas aizsardzībā, bet pateicoties veiksmīgam komercializācijas plānam sadarbībā ar InnoEnergy tās spēs atstāt globālu ietekmi,” saka InnoEnergy pārstāvis un ExpansionCapital valdes loceklis Zigmārs Reklaitis.
Konkursa dalībniekiem PowerUp! rada neskaitāmas iespējas un paver daudzas durvis. Šo faktu apstiprina arī pagājušā gada uzvarētāji: jaunuzņēmums no Igaunijas “PolarSol”, jaunuzņēmums no Grieķijas “PleioneEnergy ”, “GreenerGizer” no Ungārijas un “Bin-E “no Polijas.
Lai atlasītu spēcīgākās komandas, konkurss tiek organizēts vairākās kārtās. Latvijas konkursa uzvarētāji tālāk cīnīsies ar citiem reģiona finālistiem Varšavā, bet reģionālo finālu uzvarētāji savā starpā sacentīsies konkursa finālā Budapeštā. Konkursa ietvaros tiks organizēti arī intensīvi semināri, kuru laikā komandām būs iespēja detalizēti strādāt ar savu projektu un prezentēt to ekspertiem un inovātoriem. Šādas tikšanās ir vienreizēja iespēja izveidot ne vien biznesa kontaktus, bet arī pievērst mediju uzmanību, reģionāli sniedzot ieguldījumu Eiropas ilgtspējīgās enerģijas tirgus pozīcijas veidošanā.
Trīs gadu laikā sacensības ir dinamiski augušas. Katru gadu konkursam pievienojas jaunas dalībvalstis. Šogad InnoEnergy PowerUp! 2017 sacensībās aicina piedalīties jaunuzņēmumus un uzņēmējus no 23 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm, tostarp Latvijas. Lai pieteiktos dalībai sacensībās, ir jāiesniedz savs ilgtspējīgās enerģijas projekts, jāizveido komanda un prototips un jāaizpilda anketa konkursa mājas lapā powerup.innoenergy.com.
Idejas konkursam var iesniegt no 2017. gada 19. jūnija līdz 2017. gada 11. septembrim. Lai piedalītos sacensībās, lūgums aizpildīt anketu:  www.powerup.innoenergy.com
Par InnoEnergy:
InnoEnergy ir 2010. gadā dibināts un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) atbalstīts inovāciju dzinējs enerģijas ilgtspējas jomā, kas līdzdarbojas un iegulda katrā projekta inovāciju tapšanas posmā. Pateicoties tā dalībnieku tīklam, InnoEnergy nodrošina plašas sadarbības iespējas, savedot kopā izgudrotājus un nozares speciālistus, pētniekus un uzņēmējus, absolventus un darba devējus, kā arī uzņēmējiem paver jaunas tirgus iespējas visā Eiropā. Uzņēmums strādā ar trīs būtiskām inovāciju jomām – izglītību, inovāciju projektiem, kā arī biznesa attīstības pakalpojumiem, kas atbalsta inovatīvus enerģijas jomas uzņēmējus un jaunuzņēmumus (start-up). Savedot kopā visas šīs nozares, InnoEnergy kāpina katras jomas ietekmi, paātrina tirgum gatavo risinājumu izstrādi un veido vidi, kurā realizēt šos inovatīvos risinājumus.
2015. un 2016. gadā sacensības tika organizētas zem nosaukuma InnoEnergy KickOff. Sacensībām vari sekot līdzi sociālajos medijos: Facebook un Twitter, noskaties kopsavilkumu par pagājušā gada Lielo finālu šeit.

Publicēts