Norisināsies kosmosa tehnoloģiju hakatons “ActInSpace”

  1. – 26. maijā tehnoloģiju entuziasti, uzņēmēji un ikviens interesents ir aicināts piedalīties kosmosa tehnoloģiju hakatonā “ActInSpace”.

“ActInSpace” ir Francijas Aeronautikas Aģentūras iniciēts starptautisks inovāciju konkurss, kas šogad, 25. – 26. maijā vienlaikus notiek vairāk kā 60 vietās visā pasaulē. Latvijā hakatons norisināsies otro reizi. 2016. gada konkursā uzvarēja komanda “Terrestrial“, kas izstrādāja automašīnu drošības sistēmas risinājumu, ar ko vēlāk pārstāvēja Latviju “ActInSpace” lielajā finālā Francijā, Tulūzā.

Arī šī gada žūrijas prāt labākā projekta autoriem tiks apmaksāta dalība starptautiskajā finālā Francijā, kas Tulūzas kosmosa šova ietvaros notiks 27. jūnijā, Tulūzā. Fināla galvenā balva ir bezsvara lidojums Airbus lidmašīnā, kā arī speciālbalvas labākajām uzņēmējdarbības un inovāciju idejām.

Hakatona uzdevums ir 24 stundu laikā izstrādāt risinājumus kosmosa tehnoloģiju izmantošanai ikdienas dzīvē. “ActInSpace” ir vienīgais šāda tipa konkurss pasaulē, kur jaunu un inovatīvu risinājumu izstrādei dalībnieki tiek nodrošināti ar Eiropas Kosmosa aģentūras datiem, tehnoloģijām un to patentiem.

Konkursā ir aicināti piedalīties tehnoloģiju entuziasti, uzņēmēji, studenti un citi interesenti, kas vēlas izmēģināt savus spēkus Eiropas Kosmosa aģentūras datu, tehnoloģiju un patentu realizēšanā jaunos un inovatīvos risinājumos!

Pasākumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteri, Eiropas Kosmosa aģentūru un Francijas Kosmosa aģentūru.

Ar zināšanām un pieredzi kosmosa tehnoloģiju nozarē pasākuma dalībniekus atbalstīs tādi Latvijas uzņēmumi un Latvijas Kosmosa Industrijas asociācijas biedri, kā RD Alfa mikroelektronikas departaments, Eventech un citi.

Latvijas hakatons norisināsies 25. – 26. maijā Rīgā, Biznesa augstskolā „Turība”, Graudu ielā 68, Turība Business HUB telpās.

Pieteikties uz elektronisko maratonu iespējams līdz 23. maijam, aizpildot pieteikuma veidlapu https://actinspace.org/register

Dalība pasākumā bezmaksas.

Publicēts