Noslēdzies “SportHack 2020 Latvija” virtuālais hakatons, pulcējot vairāk nekā 300 dalībniekus no visas pasaules

No 21. – 23. maijam norisinājās virtuālais sporta inovāciju hakatons “SportHack 2020 Latvija”, kurā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki no 50 pasaules valstīm. Komandām labākos rezultātus palīdzēja sasniegt 66 pieredzējuši biznesa, tehnoloģiju un sporta jomas mentori. Komandas cīnījās par balvām divās kategorijās – “Jauna ideja” un “Projekts attīstībā”, kā arī tika noteikts vispārējais hakatona uzvarētājs. Kopumā hakatonam pieteicās 35 komandas.

Atzinīgus vārdus dalībniekiem savā Twitter kontā teica arī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits:“Sveicu visus talantīgos prātus, kas šodien noslēguši hakatonu, kurā meklējāt radošas idejas jauniem sporta atbalsta un veicināšanas risinājumiem! Tas palīdzēs gan pārvarēt krīzi, gan veicināt veselīgu dzīvesveidu, gan sasniegt labākus rezultātus sportā! Aicinu sporta jomas pārstāvjus aktīvi iesaistīties jaunrades atbalstīšanā! #SportHack2020”.

Starp hakatona dalībniekiem bija gan profesionālā un amatiersporta atlēti, gan treneri un sporta organizācijas, kā arī dizaineri, programmētāji, mārketinga un citu jomu pārstāvji. Hakatona dalībniekiem tika definētas četras pamata tēmas jeb izaicinājumi – “Uzveicam krīzi kopā”, “Sports un inovācijas”, “Sporta infrastruktūra un aprīkojums” un “Sporta dati”. Papildus Latvijas sporta jomas organizācijas izvirzīja 20 izaicinājumus, aicinot komandas piedāvāt jaunus un drosmīgus risinājums konkrētām vajadzībām.

Hakatonu organizēja biedrība “WindHackers” sadarbībā ar RTU Dizaina fabrika, Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) un “Kurzemes inovāciju granti studentiem” (KInGS) partneriem – Ventspils Augstskola (VeA), Liepājas Universitāte (LiepU), “Kurzemes biznesa inkubators” (KBI), nodibinājumu “Ventspils augsto tehnoloģiju parks” (VATP) un nodibinājumu “Ventspils Augstskolas attīstības fonds” (VAAF).

Uzvarētāji

Par vispārējo “SportHack 2020 Latvija” hakatona uzvarētāju tika atzīta “Riga Kayaking” komanda, kas izstrādāja platformu, kurā laivu īpašnieki sniedz iespēju Rīgas iedzīvotājiem un viesiem iepazīt Rīgu, izmantojot kajakus.

Kategorijā “Projekts attīstībā” pirmo vietu un EUR 1000,- naudas balvu ieguva komanda “FitShark”, kas izstrādā inovatīvu sporta apģērbu ar iebūvētiem sensoriem, lai samazinātu traumu gūšanas risku sportojot. Kategorijā “Jauna ideja” pirmo vietu un EUR 1000,- naudas balvu ieguva komanda “Vindere”, kas izstrādāja risinājumu sporta treneriem treniņu procesa plānošanai un uzskatei, ņemot vērā katra sportista individuālās vajadzības. Otrās vietas ieguvēji katrā kategorijā ieguva EUR 600,- naudas balvu. Savukārt, trešās vietas ieguvēji saņēma EUR 400,-. Ar plašāku informāciju par sporta inovāciju hakatona uzvarētajiem var iepazīties mājas lapā: https://windhackers.com/sporthack2020.


“Hakatons sportā ir iespēja pārvarēt gan šobrīdējos šķēršļus sporta pieejamībai, gan rast iespējas gudrāk un daudzpusīgāk izmantot sporta datus, infrastruktūru un ekipējumu. Projekta “Kurzemes inovāciju granti studentiem” (KInGS) mērķis ir veicināt jaunu ideju rašanos un jauniešu iesaisti uzņēmējdarbībā. “SportHack 2020 Latvija” ir lielisks veids, kā jaunieši īsā laika posmā spēja izveidot komandas un notestēt savas idejas. Savukārt KInGS projekta ietvaros ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu un pieredzējušu ekspertu padomus, kas palīdzēs komandām virzīties uz priekšu ātrāk un gudrāk,” atzīst “KInGS” projekta vadītājs Vitālijs Petkevičs.

“Koronavīrusa pandēmija turpina ietekmēt sporta nozari visā pasaulē. Tiek ietekmēti visi sporta aspekti, sākot no pašiem sportistiem un beidzot ar sporta līdzjutējiem! Mēs aicinājām dalībniekus no visas pasaules piedalīties sporta inovāciju hakatonā “SportHack 2020 Latvija” palīdzēt sportistiem, treneriem un sporta faniem pārvarēt šos sarežģītos laikus, kā arī piedāvāt jaunus risinājumus. Tagad ir īstais laiks, lai mainītos un uzlabotu sporta pieredzi ikvienam! Vēlos pateikt paldies gan dalībniekiem, gan partneriem, bet īpašs paldies mentoriem, kas palīdzēja komandām sasniegt labākus rezultātus. Aicinu komandas turpināt darbu pie iesāktā un izmantot partneru piedāvātās atbalsta programmas. Ceru, ka pēc kāda laika dzirdēsim par jūsu panākumiem gan Latvijā, gan starptautiski”, saka “SportHack 2020 Latvija” hakatona organizators un biedrības “WindHackers” vadītājs Kārlis Skuja.


Pasākums tika līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu nr. 1.1.1.3/18/A/004 «Kurzemes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem.

Kurzemes reģiona studējošiem, ka arī citu valsts reģionu studentiem  ir iespēja pieteikties “KInGS” projektam. Projekta mērķis ir veicināt to, ka jaunieši pēc iespējas agrāk apzinās savas spējas un prasmes iesaistīties reālas dzīves problēmu risināšana, radot inovācijas gan procesu optimizācijā (Studentu Laboratorija), gan jaunu produktu veidošanā (Start-up Skola), lai absolvējot, studenti veidotu maksimāli daudz veiksmes stāstu balstoties uz jau uzkrāto praktisko pieredzi.

Projekts jau jūlijā paredz izsludināt pieteikšanos 3.ciklam, kuram pieteikties tiek aicināti visu līmeņu un programmu studenti, profesionālās izglītības kompetenču centru, profesionālo vidusskolu un parasto vidusskolu pēdējo klašu audzēkņi no visas Latvijas.  Vairāk par “KInGS” projektu un tā nosacījumiem jūs varat uzzināt projekta mājaslapā www.inovacijugranti.lv

Projekta kopējais ilgums ir trīs gaidi, t.i. līdz 2022.gada rudenim. Kopējās projekta attiecināmās izmaksas ir 3 318 318.00 EUR.75% no projekta finansējuma nodrošina ERAF. Tā mērķis ir veicināt, lai jaunieši pēc iespējas agrāk apzina savas spējas un prasmes iesaistīties reālas dzīves problēmu risināšanā, radot jaunas inovācijas.

Publicēts